Dlouhodobě nemocní budou mít vyšší nemocenskou 2018
Nemocenská 2018 zlepší rozpočet dlouhodobě nemocných. Sociální dávky se budou zvyšovat po první i druhém měsíci pracovní neschopnosti a vyměřovací…
Syndrom nemocných domů: co to vlastně je?
Možná už jste také slyšeli o takzvaném syndromu nemocných domů. Víte ale co to vlastně jde? Kde se takový syndrom vyskytuje a v čem může být rizikový…
Investiční sociální síť eToro na českém trhu
Na český trh vstoupila investiční sociální síť eToro. Ve světě je již tato platforma známá, poprvé je ale k dispozici v českém jazyce. Jak sociální…
Pracovní neschopenka 2019
Pokud máte od doktora vypsanou pracovní neschopenku, jste povinen dodržovat režim práce neschopného jedince. Co ale takový režim obnáší, není vždy…
Chyby v daňovém přiznání? Nevadí, máte nárok na opravu
Pokud zjistíte, že jste udělali v daňovém přiznání chybu, tak nezoufejte! Občas se to může zkrátka stát každému z nás. Máte dvě možnosti, a to podat…
Práce, kde se budete cítit dobře - jak ji poznáte?
Hledáte si novou práci, ale nejste si jistí, zda je to to pravé ořechové? Personalista pozná, zda je uchazeč ideální či ne, ale jak poznáte vy, zda…
Studenti a daňové přiznání
Přivýdělek ke studiu není nic zvláštního, ať už jste na vysoké nebo střední škole. Jak je to ale v takových situacích s daňovým přiznáním? Je nutné a…
Jak na daňové přiznání v důchodu?
Velké množství důchodců v České republice si k důchodu přivydělává. A to buď formou nějakého pracovně-právního vztahu nebo jako OSVČ. Jak důchodci…
Zdravotní pojištění: Jak si ho platit sám?
Zdravotní pojištění musí být zaplaceno vždy a je jedno, zda jste bez práce nebo student. Každý člověk si zdravotní pojištění platit musí, a to bez…
Darování krve a nejen té – pro někoho přivýdělek
Darování krve za peníze nebo bezplatně? A jak je to s darováním jiných tělních tekutin, jako jsou krevní destičky, plazma nebo spermie? Podívali jsme…