Policie České Republiky
Policie České republiky je státní ozbrojený bezpečnostní sbor, jež působí na našem území a je podřízen Ministerstvu vnitra ČR. Práce Policie ČR je starat se o bezpečnost osob a majetku, zajišťuje ochranu úřadů, dohlíží na plynulost a bezpečnost silničního provozu, odhaluje trestné činy a přestupky, ale to z daleka není celý výčet její činnosti. Řídí se heslem „Pomáhat a chránit“ a tak vytvořili nadační projekt „Pomáháme druhým“, který například podporuje mužské zdraví nebo se snaží získat dárce kostní dřeně.
Hodnocení Policie České Republiky
Přidat hodnoceníPracuji ve společnosti Policie České Republiky na plný úvazek.
Kolektiv
Pracuji ve společnosti Policie České Republiky na plný úvazek více než 10 let.
Sociální jistota, pracovní doba
Platové ohodnocení, bebefity
Soustředit se na kvalitně odvedenou práci nikoliv čárkový systém, lépe se starat a finančně ohodnocovat všechny své zaměstnance a ne jen nově příchozí.
Pracuji ve společnosti Policie České Republiky na plný úvazek.
Fyzická a taktická příprava
Finanční ohodnocení, fluktuace lidí
Pracuji ve společnosti Policie České Republiky na plný úvazek více než 10 let.
- jistota stálého platu - pro některé lidi dobré postavení ve společnosti - po odsloužených letech renta
- nepříliš dobré postavení ve společnosti - přístup k podřízeným (liší se lokalitou) - z počátku mizerné platové podmínky - bezpečnost - práce kdykoliv (noční, víkendy, svátky) - pokud chcete práci dělat dobře, najednou zjistíte, že děláte i ve volnu - zdraví vás lidi, které si opravdu ani vidět nepřejete
Být lidštější k podřízeným, protože to opravdu není někdy lehké a nebazírovat na blbostech.
Informace poskytnuté v hodnocení zaměstnavatelů jsou poskytnuté anonymně.
Portál VimVic.cz za tato hodnocení nezodpovídá.
Hlavní oblast působení
Pod Policii ČR také spadají útvary s celostátní působností, kterými jsou například Kriminalistický ústav Praha, Letecká služba, Pyrotechnická služba a mnoho dalších. Ve 14ti krajích jsou zřízena policejní ředitelství, která dále spravují přidělené okresy a každé krajské ředitelství pak nabízí budovat kariéru v různých službách či odděleních. V hlavním městě, v Praze, jsou zřízena hned čtyři obvodní ředitelství, která se člení na deset dalších obvodů. Nové kolegy hledají i do ostatních měst - Policie ČR Zlín, Policie ČR Brno, Policie ČR Svitavy a mnoho dalších, kde můžete získat zajímavé volné místo, a začnete pomáháte druhým.
Jak získat práci u Policie ČR
Policisté jsou přijímáni do služebního poměru a musí splňovat dané podmínky, jako je například občanství ČR, věk nad 18 let, nebýt členem politické strany či hnutí, bezúhonnost, střední a vyšší vzdělání aj. V České republice existují také školy, které slouží k odborné přípravě budoucích policistů. Zájemci o budování kariéry u Policie ČR se mohou hlásit na střední policejní školy, vyšší odborné policejní školy a i na Policejní akademii ČR, která má statut státní vysoké školy
Muzeum Policie ČR
Pro milovníky historie otevřeli Muzeum Policie ČR v Praze, kde můžete najít vývoj policie, kriminalistiky nebo cizinecké policie. Děti se tu mohou pomocí her seznámit s pravidly silničního provozu nebo se zúčastnit různých přednášek a seminářů zaměřené jak na představení činnosti Policie ČR, tak se i dozví něco o kriminalitě páchanou mládeží. Muzeum Policie České republiky se nachází na adrese Ke Karlovu 1, Praha 2, nedaleko výstupní stanice metra I.P. Pavlova.
Historie
Vznik bezpečnostní služby v České republice souvisel se vznikem samostatného Československa v roce 1918. Předchůdcem pracovníka policie byli četníci, kteří zastupovali bezpečnostní a ochrannou složku. Během 20. let začaly nabízet volná místa ve vznikajících policejních úřadech, které svou činnost zkoordinovali až v době nacismu a fašismu kvůli zvýšení bezpečí pro občany. Po válce se stal bezpečnostním sborem tzv. Sbor národní bezpečnosti, který ve 40. letech tvořil složky Veřejné bezpečnosti (VB) a Státní bezpečnosti (Stb). Po roce 1989, kdy se zhroutil komunistický režim, se Sbor národní bezpečnosti transformoval na Policii ČSFR a po rozdělení Československa vznikla v roce 1993 Policie ČR.
Kariéra u Policie ČR
Práce u Policie ČR je celoživotním posláním, proto by se policistou měl stát ten, kdo chce druhým pomáhat a chránit je. Zájemci podstupují v průběhu přijímacího řízení testy tělesné zdatnosti, zdravotní a osobnostní způsobilosti. Volná místa Policie ČR nabízí neustále po celém území ČR a po přijetí na zaměstnance čekají různé benefity, jako jsou příspěvky na penzijní pojištění, na stravování nebo nabízejí možnost ubytování, příspěvky na rekreační pobyty či kulturní akce. U svých zaměstnanců podporují vzdělávání a díky studijnímu volnu s nárokem na služební příjem, je možné u Policie ČR kariérně růst.
Strojnická 27, 170 89 Praha 7
Neuvedeno
00007064
1. 1. 2014
Nezávislý odborový svaz Policie České republiky