Podnikatelský úvěr
Podnikatelský úvěr je specifickým druhem úvěru. Díky online srovnání půjček pro podnikatele je možné rychle najít top půjčku na trhu.
Nejlépe hodnocené půjčky – listopad 2024
- Ryze české nebankovní půjčky online
- Půjčení peněz pro spotřebitele i podnikatele a živnostníky
- Bez nahlížení do registru
- Peníze do 48 hodin od schválení úvěru
- Nejrychlejší hotovostní půjčka na ruku
- Peníze budou komfortně dovezeny klientovi domů
- Možnost půjčení peněz od 5.000 Kč do 70.000 Kč
- Peníze budou vyzvednuty od klienta jakýkoliv den v měsíci
Další půjčky
- Bankovní Air Bank půjčka je do částky 1.200.000 Kč
- Bez poplatků za sjednání a vedení půjčky či za předčasné splacení
- Roční úrok začíná na 4,9 %
- Dva měsíce splátkových prázdnin
- Peníze na účtu do 5 minut od podpisu smlouvy
- Roční úroková sazba začíná na 5,83 %
- Půjčka na cokoliv do výše 1.500.000 Kč
- Při online sjednání je půjčka MONETA zdarma
- Dlouhodobá půjčka na míru specifickým požadavkům klienta
- Půjčky do částky 2.500.000 Kč
- Rychlé sjednání kompletně online
- Půjčení peněz od prověřených poskytovatelů úvěrů
- mBank půčka na cokoliv do částky 1.000.000 Kč
- Pojištění neschopnosti splácet s dvojnásobným plněním
- Předčasné splacení je zdarma
- Pro klienty mBank s předschválenou nabídkou do 3 minut
- Půjčky s roční úrokovou sazbou od 6,7 %
- Bezúčelová RB půjčka do částky 800.000 Kč
- Předčasné splacení je kdykoliv zdarma
- Bez poplatku za sjednání a vedení úvěru
- Nejrychlejší hotovostní půjčka na ruku
- Peníze budou komfortně dovezeny klientovi domů
- Možnost půjčení peněz od 5.000 Kč do 70.000 Kč
- Peníze budou vyzvednuty od klienta jakýkoliv den v měsíci
- Podepsání smluv za pomoci SMS podpisu
- Sjednání a vedení půjčky je zcela zdarma
- Při sjednání Cofidis půjčky s partnerem je výhodnější úrok
- Několik finančních produktů Cofidis
- Ryze české nebankovní půjčky online
- Půjčení peněz pro spotřebitele i podnikatele a živnostníky
- Bez nahlížení do registru
- Peníze do 48 hodin od schválení úvěru
- Nebankovní úvěr zajištěný nemovitostí do částky 3.000.000 Kč
- V den podpisu smlouvy možnost vyplatit peníze v hotovosti
- Půjčení peněz výhradně pro podnikatele a právnické osoby
- Žádné skryté poplatky
- Pojištěná půjčka do částky 250.000 Kč
- Možnost sloučení půjček do jedné
- Možnost podepsat smlouvu na dálku bez nutnosti schůzky s poradcem
- Možnost odložit splátku zdarma
Speciální nabídky podnikatelské půjčky poskytuje většina bankovních a i některé nebankovní společnosti pro podnikatele. Podnikatelský úvěr si sjednávají klienti, kteří například rozjíždí svůj nový podnik. K založení nového podniku jsou často potřeba nemalé investice. Pokud hned za zády podnikatel nemá movitého sponzora nebo sám nedisponuje volnými miliony, může mu podnikatelská půjčka velice pomoci.
K čemu slouží půjčka na podnikání
Podnikatelský úvěr je půjčka na podnikání určená podnikatelům, tedy OSVČ, živnostníkům a firmám, pro soukromé účely ji využít nelze. Půjčka pro OSVČ neslouží pouze jako počáteční investice do podnikání, často je využívána také jako prostředek k záchraně podniku. Může nastat situace, že se podnik dostane do finanční tísně, například v momentě, kdy neplatí dodavatelé. Podnikatelský úvěr pak slouží k překlenutí této situace. Kromě toho je půjčka pro OSVČ využívána i k úhradě běžných provozních nákladů, pokud na to příjmy firmy nestačí.
Kam pro podnikatelský úvěr?
Podnikatelský úvěr nabízejí například tyto společnosti: MONETA Money Bank, Česká spořitelna, podnikatelská půjčka KB, Raiffeisenbank, Profi Credit, Ferratum nebo VITACREDIT. Podmínky úvěrů se u jednotlivých poskytovatelů mohou zásadně lišit, je proto důležité důkladné srovnání dostupných podnikatelských úvěrů.
Fio podnikatelský úvěr
Fio podnikatelský úvěr může mít mnoho podob. Fio banka poskytuje úvěry na provozní financování, investiční financování, developerské projektové financování, refinancování závazků i podnikatelský úvěr určený pro zemědělce. Fio podnikatelský úvěr je klientům poskytován ve výši od 3 do 300 milionů Kč s obvyklou dobou splatnosti 1 – 8 let.
Podnikatelský úvěr ČSOB
Podnikatelský úvěr ČSOB je určený živnostníkům i firmám, zavedeným i začínajícím podnikatelům. Úvěr je možné sjednat na částku od 50 000 do 4 000 000 Kč s dobou splatnosti 1 rok až 8 let. Ke sjednání je potřeba domluvit si schůzku s bankéřem. Na schůzce klient doloží daňová přiznání a následně si s bankéřem sjedná vhodný podnikatelský úvěr ČSOB.
Podnikatelská půjčka KB
Velice zajímavá je pro klienty podnikatelská půjčka KB. Komerční banka má v nabídce několik druhů podnikatelských úvěrů, např.: Profi úvěr Start, Profi úvěr, Povolený debet na podnikatelském běžném účtu, Podnikatelský provozní úvěr nebo nebo Profi úvěr revolvingový. Podnikatelská půjčka KB je vhodná pro malé i velké podnikatele, vzhledem k široké nabídce si vybere každý klient podnikatelský úvěr na míru.
Podnikatelská půjčka Moneta
Podnikatelská půjčka Moneta je oblíbená především malými firmami a živnostníky. Právě těm je totiž garantována maximální výše úroku 4,9 % p.a. Podnikatelská půjčka Moneta je poskytována ve výši až 50 milionů Kč a banka Moneta garantuje schválení podnikatelského úvěru do 15 minut od kompletního a správného dodání všech potřebných dokladů.
Podnikatelská půjčka
Speciální nabídky nabízejí společnosti na počáteční investici do založení podniku nebo na zafinancování vozu pro podnikatelský subjekt. Podnikatelská půjčka je obvykle výhodněji úročena a banka také půjčí větší obnos na delší čas. Půjčit si tak klient může až milionové částky, které jsou spláceny i desítky let.
Ke sjednání této podnikatelské půjčky jsou třeba doložit podnikatelské účty, příjmy, daňová přiznání a další informace o fungování firmy, minimálně u bankovních společností. Speciální nabídky pro podnikatele nabízí i nebankovní společnosti, kde často nemusí klient dokládat nic. Otázka ovšem je, zda jsou takové podnikatelské úvěry výhodné.
Tip: Podnikatelské půjčky se dají také využít na běžné fungování domácnosti, a to v případě, že některý z členů této domácnosti má živnostenské oprávnění.
Nebankovní podnikatelská půjčka nebo raději úvěr od banky?
Pokud je klient začínající podnikatel, určitě je rozumnější zvolit bankovní společnost, která klientovi nabídne výhodnější a bezpečnější podmínky, než by mu přinesla nebankovní podnikatelská půjčka. Nebankovní podnikatelská půjčka je většinou volbou pro klienty, kterým se v podnikání příliš nedaří nebo mají negativní zápis v registru dlužníků a byli by tak pro banku rizikoví. Vždy je potřeba sledovat RPSN a další smluvní podmínky, například zda existuje možnost předčasného splacení nebo co se stane v případě, že podnik nebude schopen podnikatelský úvěr splácet.
V jakých podobách je nabízen firemní úvěr
Firemní úvěr je poskytovateli nabízen v několika podobách. Jednotlivé podoby půjčky se obvykle liší účelem, na který je možné firemní úvěr využít. Pokud podnikatel potřebuje úvěrem zaplatit provozní náklady, sjedná si provozní firemní úvěr. Investiční úvěr volí podnikatel, který má nový podnikatelský záměr nebo plánuje své podnikání rozšířit. Stejně jako u bežných půjček, lze i firemní úvěr refinancovat a zajistit si tak lepší podmínky. Speciální půjčky jsou poskytovány i zemědělcům a developerům, pro účely vstupu nového managementu do firmy je poskytován i úvěr na odkup z konkurzu. Možností, na co firemní úvěr použít, je hned několik a poskytovatelé podnikatelských půjček navíc obvykle umožňují individuální úpravu produktu na základě potřeb klienta.
Jaké podnikatelské úvěry je možné sjednat:
Existuje několik druhů podnikatelských půjček:
- Provozní úvěr
- Kontokorentní úvěr
- Investiční úvěr
- Firemní hypotéky
Provozní podnikatelský úvěr slouží k financování provozních potřeb podnikatele, jedná se například o nákup zásob, materiálu či uhrazení pohledávek. Provozní úvěr může být krátkodobý, střednědobý či dlouhodobý, záleží na době splácení a výši úvěru.
Kontokorentní podnikatelský úvěr funguje podobně jako kontokorentní úvěry na běžných účtech, jen v případě podnikatelského kontokorentu se může jednat o mnohem vyšší částku. Tyto kontokorentní úvěry jsou krátkodobé.
Investiční podnikatelský úvěr slouží k financování investičních celků, tedy hmotného či nehmotného majetku.
Pro podnikatele existují také firemní hypotéky, které musí být zajištěné nemovitostí pomocí zástavního práva. Jedná se o dlouhodobé účelové úvěry.
Podnikatelská půjčka bez registru
Podnikatelský úvěr u nebankovních společností mohou získat i klienti, kteří mají negativní zápis v registru dlužníků, je to tzv. podnikatelská půjčka bez registru. Je ale potřeba očekávat, že podnikatelská půjčka bez registru nebude nabízet nejvýhodnější podmínky, proto je nutné zvážit, zda se pro takovou půjčku vůbec rozhodnout. Podnikatelská půjčka bez registru je dostupná i pro žadatele, kteří nesplňují podmínky bankovních institucí, ale podmínky této podnikatelské půjčky mohou být pro podnik rizikové.
Podnikatelská rychlá půjčka
Podnikatelská rychlá půjčka může vytrhnout trn z paty především klientovi, který se během svého podnikání ocitl v nepříznivé finanční situaci. Rychlá podnikatelská půjčka nabízí největší přednost právě v rychlosti sjednání, často bývá podnikatelský úvěr schválen do několika minut. Podnikatelská rychlá půjčka bývá obvykle sjednána online, podání žádosti přes internet totiž může výrazně zkrátit a zjednodušit proces vyřízení.
Nebankovní podnikatelské úvěry bez zajištění
Nebankovní podnikatelské úvěry bez zajištění, jak už z názvu vyplývá, jsou poskytovány nebankovními společnostmi. Poskytnout podnikateli, především pak začínajícímu, půjčku, je pro jejího poskytovatele velmi rizikové. Přesto však některé společnosti nabízí nebankovní podnikatelské úvěry bez zajištění. Podstatou tohoto úvěru je, že při jeho sjednání nemusí klient ručit za řádné splácení podnikatelské půjčky zástavou. Druhou stranou mince je velmi vysoká cena takového podnikatelského úvěru, kterou si poskytovatel půjčky vynahrazuje vzniklé riziko.
Podnikatelský úvěr pro začínající podnikatele
Podnikatelský úvěr pro začínající podnikatele je příležitostí pro klienty, kteří mají hotový podnikatelský plán, přičemž by tento plán rádi uskutečnili, ale nemají na to potřebné finance. Bankovní i nebankovní společnosti podporují začínající podnikatele a poskytují jim podnikatelské úvěry na nákup materiálu, techniky, nákup nebo nájem prostor i vybavení kanceláří. Obvykle je při sjednání takové podnikatelské půjčky potřeba doložit podnikatelský plán, který posoudí pracovník banky nebo nebankovní společnosti a představí klientovi možnosti sjednání podnikatelské půjčky.
Půjčka pro podnikatele bez daňového příznání
Podnikatelská půjčka bývá spojena s vysokou administrativní náročností. Žadatel o podnikatelský úvěr obvykle musí prokazovat výši svých příjmů, nejčastěji doložením daňového přiznání za předchozí rok. Někteří poskytovatelé podnikatelských půjček dokonce vyžadují daňové přiznání za dva roky zpětně. To může být problémem pro drobné a začínající podnikatele. Z toho důvodu je na trhu nabízena i půjčka pro podnikatele bez daňového přiznání, díky které může rozjet podnikání téměř každý. Právě půjčka pro podnikatele bez daňového přiznání umožňuje podnikatelům získat finanční příspěvek na rozjezd bez složitého papírování a dokládání velkého množství dokumentů.
Rizika podnikatelského úvěru
Podnikatelský úvěr má i svá rizika. Obchodní podmínky podnikatelského úvěru jsou stanoveny Obchodním zákoníkem, konkrétní podmínky jsou poté stanoveny jednotlivými poskytovateli podnikatelských půjček. Pokud se klient zpozdí se splácením, většinou mu tím také zanikne možnost předčasného splacení úvěru. Podnikatelský úvěr může být spojen s vysokými poplatky za vyřízení, dalšími poplatky, pokutami či sankcemi.
Podnikatelský úvěr – úrok
Jeden z parametrů, který zásadním způsobem ovlivňuje, jak výhodný je podnikatelský úvěr – úrok. Výše úroků podnikatelského úvěru je odlišná pro různé poskytovatele půjček a liší se i úvěr od úvěru. Jeden poskytovatel tak může poskytovat výhodnější i méně výhodný podnikatelský úvěr. Je na klientovi, aby si zjistil všechny potřebné informace a vybral ten nejvhodnější podnikatelský úvěr právě pro něj. Podnikatelské úvěry je dobré neporovnávat samostatně, ale v souvislosti s dalšími poplatky spojenými s danou půjčkou. Všechny položky jsou shrnuty v ukazateli RPSN.
Jak na vyřízení podnikatelského úvěru?
Tím, že většina informací o firmách je dostupná online a každý zde potřebné informace může zjistit, je vyřízení podnikatelského úvěru jednoduché a nenáročné. Ke schválení podnikatelského úvěru obvykle stačí doložit poskytovateli daňové přiznání, někdy i podnikatelský záměr. Podnikatelský úvěr je někdy poskytován jako účelová půjčka, v takovém případě může poskytovatel vyžadovat doložení účelu půjčky.
Podnikatelský úvěr – kalkulačka
Pokud si klient neví rady, jaký sjednat podnikatelský úvěr, kalkulačka mu může pomoci při rozhodování. Kalkulačka půjčky je internetový formulář, který na základě zadaných informací dokáže klientovi vyčíslit výše splátek u konkrétního úvěru. Klient do formuláře zadá potřebné informace, jako například dobu splácení a v jaké výši chce sjednat podnikatelský úvěr, kalkulačka následně vypočítá výši jednotlivých splátek.
Jak podat žádost o podnikatelský úvěr
Žádost o podnikatelský úvěr je možné podat online či sjednat s bankovním poradcem. Záleží na tom, zda vybraný poskytovatel podnikatelské půjčky online sjednání podnikatelského úvěru podporuje a také na preferencích klienta. Někteří klienti upřednostňují rychlé a pohodlné sjednání přes internet, kdy nemusí navštívit pobočku poskytovatele. Jiní klienti naopak upřednostňují osobní sjednání podnikatelského úvěru, jelikož se jedná o poměrně zásadní věc, která může v budoucnu velmi výrazně ovlivnit klientovu finanční situaci.
V obou případech je klientem vyplněn formulář, kde uvede jeho požadavky na úvěr – jaký úvěr by si rád sjednal, popřípadě na jaký účel, uvede informace o sobě, jako kontaktní údaje i informace o svém podnikání – tedy společníky a vlastníky, závazky a pohledávky, dodavatelsko – odběratelské vztahy apod.
Podmínky podnikatelského úvěru
Podmínky podnikatelského úvěru se mohou lišit nejen podle poskytovatele, ale i podle konkrétního úvěru. Poskytovatelé někdy nabízí několik podnikatelských půjček s různými podmínkami. Obvykle poskytovatelé půjček vyžadují ke splnění tyto podmínky podnikatelského úvěru:
- Trvalé bydliště nebo sídlo firmy na území České republiky
- Bezdlužnost vůči Finančnímu úřadu, zdravotní pojišťovně a České správě sociálního zabezpečení
- Žadatel nesmí být v konkurzu ani v likvidaci
- Kladný hospodářský výsledek
- Nejméně dvě ukončená období v daném oboru podnikání